https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_f4970986cbeb8b4d231081ce4_o.jpg
Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi (ATİAHİ RK) tərəfindən “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində təşkil olunmuş idman yarışlarının qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.
Mərasimdə ali təhsil müəssisələri arasında 6 idman növü üzrə Spartakiadanın, Bakı şəhərinin ümumtəhsil müəssisələrinin işçiləri arasında 5 idman növü üzrə yarışların, ali məktəb tələbələri arasında 8 idman növü üzrə XV Respublika Universiadasının və orta ixtisas təhsili müəssisələri arasında 3 idman növü üzrə yarışların qalibləri iştirak ediblər.
Tədbirdə Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Rəşad Cabarov Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının (AHİK) sədri, Milli Məclisin deputatı Səttar Möhbalıyev tərəfindən kubokla təlitf edilib. Həmçinin BDU komandası Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş Spartakiadada I yer tutduğuna və digər uğurlarına görə təltif edilib.
Qeyd edək ki, BDU ATİAHİ RK tərəfindən keçirilən 6 idman növü üzrə Spartakiadanın 4-ündə qalib gəlib, həmçinin stolüstü oyunlarda da müxtəlif dərəcələr əldə edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_f4970986cbeb8b4d231081ce4_o.jpg
Состоялась церемония награждения победителей спортивных соревнований в рамках «Года Гейдара Алиева», организованных Республиканским комитетом Свободного профессионального союза работников образования Азербайджана (РК СПСРОА).
В церемонии приняли участие победители Спартакиады среди вузов, соревнований среди работников общеобразовательных учреждений Баку, XV Республиканской универсиады среди студентов и соревнований среди средних специальных учебных заведений.
На мероприятии председателю профсоюзного комитета Бакинского государственного университета (БГУ) Рашаду Джабарову председателем Конфедерации профессиональных союзов Азербайджана (КПСА) Саттаром Мехбалиевым вручен кубок. Команда БГУ также награждена за первое место на Спартакиаде, посвященной 100-летию общенационального лидера Гейдара Алиева, и за другие достижения. Напомним, что команда БГУ стала победителем Спартакиады РК СПСРОА по 4 видам спорта, по настольным играм завоевала различные дипломы.