https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_77268f414e8f67582193da005_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Sərəncamı ilə elm, təhsil, mədəniyyət, gənclər siyasəti və gənclərlə iş, ictimai və sosialyönümlü fəaliyyət, innovasiya və sahibkarlıq sahələrində xüsusi fərqlənən 10 gəncə 2024-cü il Gənclər üçün Prezident mükafatı verilib.
Onlardan 3-ü – Gülnar Abdullayeva 2016-cı ildə BDU-nun Biologiya, Ulucay Məmmədov 2019-cu ildə Jurnalistika fakültələrini bitirib, Pərviz Mirələmli isə hazırda BDU-nun Beynəlxalq münasibətlər və iqtisadiyyat fakültəsində magistratura təhsili alır.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_77268f414e8f67582193da005_o.jpg
Президент Ильхам Алиев подписал Распоряжение о предоставлении президентских премий для молодежи на 2024 год лицам, особо отличившимся в сферах науки, образования, культуры, молодежной политики и работы с молодежью, общественной и социально направленной деятельности, инноваций и предпринимательства.
Из президентских лауреатов Гюльнар Абдуллаева окончила факультет биологии Бакинского государственного университета (БГУ) в 2016 году, Улуджай Мамедов – факультет журналистики БГУ в 2019 году, Фатима Мамедова – механико-математический факультет вуза в 2023 году, а Парвиз Мираламли учится в магистратуре факультета международных отношений и экономики университета.