https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_26ba02e7535b2da080153ad2d_o.jpg
Lider mobil operator “Tələbə Təqaüdü 2024” proqramının qalibləri ilə görüşüb. Üç mərhələli seçim prosesində fərqlənən 10 tələbə təhsil müddətinin sonunadək hər ay 300 AZN məbləğində təqaüdlə təmin ediləcək. Eyni zamanda, “Azercell” qaliblər üçün digər inkişaf imkanları da yaradacaq.
Qeyd edək ki, “Tələbə Təqaüdü” proqramına müraciətlərin qəbulu ötən ilin oktyabr ayında açıq elan olunub və bir ay davam edib. Bu müddət ərzində “Azercell”in İnsan Kapitalının İdarə Edilməsi departamentinin mütəxəssisləri ölkənin regionlarında da proqramın tanıtımını keçirib. Şirkət əməkdaşları bölgələrdə təhsil alan bir sıra tələbə və müəllim heyəti ilə görüşərək proqram haqqında məlumat verib, onları maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
Bu il təqaüd proqramı məhz informasiya texnologiyaları, kibertəhlükəsizlik, biznes analitikası, data elmi və marketinq sahələri üzrə bakalavr təhsili alan sonuncu 2 kursun tələbələrini əhatə edib.
Proqrama qatılmaq üçün ümumilikdə 600-dən çox tələbə müraciət edib ki, onlardan 100-ü ilkin tələblərə cavab verərək növbəti seçim mərhələsinə dəvət alıb. İkinci seçim mərhələsində müxtəlif tapşırıqlar əsasında iştirakçıların elmi potensialı qiymətləndirilib. Bu mərhələni uğurla başa vuran tələbələr üzbəüz müsahibələrə qatılmaq imkanı əldə ediblər.
Xatırladaq ki, 2009-cu ildən etibarən təşkil edilən “Tələbə Təqaüdü” proqramından bu günədək ölkənin müxtəlif universitetlərində təhsil alan 300-dək tələbə faydalanıb.
Azərbaycanda yeni İKT mütəxəssislərinin inkişafını, tərəqqi və innovasiyaların tətbiqini diqqət mərkəzində saxlayan “Azercell” bu istiqamətdə gördüyü işləri davam etdirəcək.

Ten students named "Azercell Scholars"
The leading mobile operator officially welcomed the winners of the "Student Scholarship 2024" program. The ten students who successfully passed the three-stage selection process will be granted a monthly scholarship of 300 AZN throughout their bachelor studies. Also, Azercell will create other development opportunities for the winners.
It should be noted that the application period for the "Student Scholarship" program was announced in October of the previous year and extended for one month. During this period, Azercell's Human Capital Management department conducted program presentations across different regions of the country. The company representatives engaged with students and university staff in these regions, providing information about the program and addressing their questions.
This year, the scholarship program covered students in their final two years of bachelor's studies in the fields of information technology, cybersecurity, business analytics, data science, and marketing.
Over 600 students applied to participate in the program, with 100 meeting the initial requirements and advancing to the next selection stage. During the second selection stage, participants were assessed through various assignments. Students who successfully completed this stage were invited to face-to-face interviews.
It is worth noting that the "Student Scholarship" program has supported nearly 300 students from various universities across country since its inception in 2009.
Remaining committed to fostering the development of the next generation of ICT professionals, Azercell will continue its efforts to advance progress and innovation.