“Enactus Azərbaycan” milli yarışının final mərhələsində UNEC, BDU, SDU, BANM, Naxçıvan Dövlət Universiteti və Bakı Mühəndislik Universitetinin komandaları gün boyunca layihələrini təqdim edərək, münsiflər heyətinin suallarını cavablandırıblar.
“Enactus Azərbaycan”ın İdarə Heyətinin üzvlərindən ibarət münsiflər heyətinin qərarı ilə UNEC-in komandası “2022 Enactus Azərbaycan” milli yarışının qalibi elan edilib.
Qalib komanda oktyabrın 30-dan noyabrın 2-dək Puerto-Rikoda keçiriləcək “Enactus” dünya kubokunda ölkəmizi təmsil edəcək.
Xatırladaq ki, “Enactus” gələcək nəsil təşəbbüskar liderləri və sosial yenilikçiləri yetişdirərək daha yaxşı bir dünya yaratmağa hədəflənmiş dünyanın ən böyük təcrübə və öyrənmə platformasıdır. Bu məqsədlə “Enactus” gənclərə nəzəri biliklərini praktikada tətbiq etməyə, biznes, təhsil və sosial layihələrini həyata keçirməyə şərait yaradır və azad sahibkarlığı təbliğ edir. “Enactus” proqramı 1975-ci ildə ABŞ-da yaradılıb. Ölkəmizdə proqramı Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı (ATGTİ) təmsil edir.

Успешно завершился национальный конкурс «2022 Enactus Azərbaycan».
На финальном этапе национального конкурса «Enactus Azərbaycan» команды «Enactus» UNEC, БГУ, БСУ, БВШН, Нахичеванского государственного университета и Бакинского инженерного университета в течение дня, представляя проекты, отвечали на вопросы членов жюри.
По решению членов жюри, состоящего из членов Правления «Enactus Azərbaycan», команда UNEC была объявлена победителем национального конкурса «2022 Enactus Azərbaycan».
Команда-победитель с 30 октября по 2 ноября будет представлять нашу страну на мировом кубке, которая состоится в Пуэрто-Рико.
Напомним, что «Enactus» является крупнейшей в мире платформой опыта и обучения, направленной для создания лучшего мира, путем воспитания будущего поколения лидеров-инициаторов и социальных новаторов. С этой целью «Enactus» создает возможности молодежи применять теоретические знания на практике, реализовать деловые, образовательные и социальные проекты и развивать свободное предпринимательство. Программа «Enactus» была создана в 1975 году в США. У нас в стране программу представляет Союз студенческих молодежных организаций Азербайджана (ССМОА) при финансовой поддержке Фонда молодежи Азербайджанской Республики.