https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_247be69b18b4c1e1137905dc2_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) əməkdaşları ilə “Elsevier” və “Informascope” şirkətlərinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib.
Görüşdə “Elsevier” şirkətinin Türkiyə və Mərkəzi Asiya ölkələri üzrə tədqiqat meneceri Ayhan Akanay Saracoğlu, “Informascope” şirkətinin icraçı direktoru Kıvanç Çınar iştirak ediblər.
Xarici nümayəndələr BDU əməkdaşlarına təmsil etdikləri şirkətlər və onların fəaliyyət istiqamətlərinə dair detallı məlumat verib, “Scopus” və “SciVal” məlumat bazaları vasitəsi ilə BDU-nun tədqiqat performansına dair təqdimat ediblər. Daha sonra isə BDU ilə “Elsevier” və “Informascope” şirkətlərinin nümayəndələri arasında mümkün əməkdaşlıq istiqamətlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_247be69b18b4c1e1137905dc2_o.jpg
Состоялась встреча сотрудников Бакинского государственного университета (БГУ) с представителями компаний Elsevier и Informascope.
На встрече присутствовали менеджер компании Elsevier Айхан Аканай Сараджоглу и исполнительный директор компании Informascope Кыванч Чынар.
Гости предоставили информацию о деятельности компаний, которые они представляют, а также посредством базы данных Scopus и SciVal выступили с презентацией научных результатов БГУ. Далее состоялся обмен мнениями по вопросам сотрудничества между БГУ и компаниями Elsevier и Informascope.