https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_d66d378ec001f3029ebf7b17d_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Sosial elmlər və psixologiya fakültəsinin Sosial iş kafedrası və Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun (DSMF) əməkdaşları arasında ”Sosial iş sahəsi üzrə maarifləndirmə” layihəsi çərçivəsində görüş keçirilib.
Görüşdə BDU-nun Sosial iş kafedrasının müdiri, dosent Üzeyir Şəfiyev, kafedranın əməkdaşları Eliza İsmayılova və Tərlan Tağıyeva, DSMF-nin Pensiya təyinatı departamentinin müdiri Eyvaz İsmayılov, Sosial ödənişlər departamentinin müdiri Rasim Səfərov, Layihələrin idarə olunması departamentinin mudiri Elnur Məmmədov, Fərdi uçota nəzarət departamentinin müdir müavini Lalə Abdullayeva, Dövlət icbari şəxsi sığorta məsələləri departamentinin müdir müavini Cəfər Salmanov iştirak ediblər.
Layihədə əsas məqsəd DSMF-nin fəaliyyət istiqamətləri, ölkədə aparılan sosial islahatlar, tətbiq olunan yeniliklərlə bağlı tələbələrin məlumatlandırılması, sosial iş ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrin DSMF əməkdaşlarının təcrübəsindən yararlanması və sosial iş təhsili ilə Fondun fəaliyyət istiqamətlərinin əlaqələndirilməsidir.
BDU-nun dosenti Üzeyir Şəfiyev bildirib ki, sosial iş təhsilinin keyfiyyət göstəricilərinin artırılmasında DSMF ilə əməkdaşlığın böyük əhəmiyyəti var və əməkdaşlıq istiqamətləri çoxşaxəlidir. O, DSMF əməkdaşlarının sosial iş ixtisasında tədris olunan bir sıra fənlər istiqamətində praktik xarakterli ustad dərslərinin keçirilməsi, tələbələrin Fondda könüllülük proqramı çərçivəsində davamlı fəaliyyətinin məqsədəuyğun olduğunu qeyd edib.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_d66d378ec001f3029ebf7b17d_o.jpg
В рамках проекта «Просвещение в сфере социальной работы» состоялась встреча сотрудников кафедры социальной работы факультета социальных наук и психологии Бакинского государственного университета (БГУ) с сотрудниками Государственного фонда социальной защиты (ГФСЗ).
В мероприятии приняли участие заведующий кафедрой социальной работы БГУ, доцент Узеир Шафиев, сотрудники кафедры Элиза Исмаилова и Тарлан Тагиева, заведующие департаментами ГФСЗ Эйваз Исмаилов, Расим Сафаров, Эльнур Мамедов, заместители заведующих департаментами Лала Абдуллаева и Джафар Салманов.
Основная цель проекта – информирование студентов о направлениях деятельности ГФСЗ, социальных реформах, инновациях, изучение опыта сотрудников Фонда студентами специальности «Социальная работа», а также координация направлений деятельности Фонда с образованием в области социальной работы.
Доцент Узеир Шафиев отметил, что сотрудничество с ГФСЗ имеет большое значение в повышении качественных показателей образования в области социальной работы. Он отметил, что целесообразно проведение мастер-классов сотрудниками Фонда и деятельность студентов в нем.