https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_c99c30858f8c55511a1bd6de2_o.jpg
İclasda 2023/2024-cü tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasının nəticələri müzakirə olunub. BDU-nun tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru Fərda İmanov, Apelyasiya Komissiyasının sədri Elşad Qurbanov, İqtisadiyyat və Humanitar Kollecin direktoru Səhər Orucova sessiyanın nəticələri ilə bağlı məruzə ediblər. Bildirilib ki, qış imtahan sessiyasında ümumilikdə 24 mindən artıq təhsilalan iştirak edib. Bakalavriatura səviyyəsi üzrə 19 mindən çox, magistratura səviyyəsi üzrə 2100, Qazax filialı üzrə 1730, SABAH qrupları üzrə 860 nəfər imtahan verib. İmtahan sessiyası ərzində Apelyasiya Komissiyasına və “Qaynar xətt”ə daxil olan müraciətlər operativ qaydada araşdırılaraq cavablandırılıb. İmtahan qaydalarının pozulması halları ötən ilə nisbətən 43 faiz azalıb.
Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor Şahin Pənahov 2023-cü ildə BDU-nun beynəlxalq əməkdaşlıq əlaqələri haqqında hesabat verib.
İclasda 2024-cü ilin “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsi ilə əlaqədar BDU-nun Tədbirlər Planı təsdiqlənib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_c99c30858f8c55511a1bd6de2_o.jpg
Состоялось очередное заседание Ученого совета Бакинского государственного университета (БГУ). На заседании обсуждены итоги экзаменационной сессии осеннего семестра 2023/2024 учебного года.
Об итогах сессии отчитались проректор БГУ Фарда Иманов, председатель Апелляционной комиссии Эльшад Гурбанов, директор Экономико-гуманитарного колледжа Сехер Оруджева.
Сообщено, что в сессии приняли участие более 24 тысяч студентов. На уровне бакалавриата экзамен сдали более 19 тысяч человек, на уровне магистратуры – 2100 человек, в Газахском филиале – 1730 человек, по группам SABAH – 860 человек. В ходе сессии обращения, поступившие в Апелляционную комиссию и на «Горячую линию», оперативно рассмотрены и на них даны ответы. Случаи нарушения правил проведения экзаменов снизились на 43 процента по сравнению с прошлым годом.
Далее проректор Шахин Панахов выступил с отчетом о международных связях интеграции БГУ в 2023 году.
На заседании Ученого совета одобрен План мероприятий БГУ в связи с объявлением 2024 года «Годом солидарности во имя зеленого мира».