https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_78d85a4f9d75a7d69a89cd3b0_o.jpg
Qonağı salamlayan rektor Elçin Babayev BDU-nun Qazaxıstan universitetləri ilə səmərəli və uğurlu əməkdaşlıq etdiyini diqqətə çatdırıb. Rektor qeyd edib ki, BDU ilə Qazaxıstan universitetləri arasında 4 ikili diplom proqramı həyata keçirilir. Qardaş ölkənin 6 universiteti ilə əməkdaşlıq müqavilələri var. BDU-da Abay Kunanbayev adına Qazax Mərkəzi fəaliyyət göstərir.
Elçin Babayev bildirib ki, BDU riyaziyyat, fizika, kimya, biologiya üzrə güclü məktəblərə malikdir. Aktobe Regional Universiteti ilə bu istiqamətlərdə, eləcə də humanitar sahələr üzrə əməkdaşlıq edilə, birgə elmi tədqiqatlar həyata keçirilə bilər.
Aktobe Regional Universitetinin rektoru Laura Karabasova da Azərbaycanın ən böyük ali məktəbi olan BDU ilə elmin müxtəlif sahələri üzrə əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını diqqətə çatdırıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_78d85a4f9d75a7d69a89cd3b0_o.jpg
Ректор Актюбинского регионального университета имени К.Жубанова Казахстана Лаура Карабасова посетила Бакинский государственный университет (БГУ).
Во встрече ректор Эльчин Бабаев отметил, что БГУ сотрудничает с казахстанскими вузами - с ними реализуются 4 программы двойного диплома. Имеются соглашения об интеграции с 6 университетами братской страны. В БГУ действует Казахский центр имени Абая Кунанбаева. Эльчин Бабаев подчеркнул, что в БГУ сильные школы по математике, физике, химии и биологии. Возможно сотрудничество с Актюбинским региональным университетом по этим направлениям, а также в гуманитарных сферах, проведение совместных научных исследований.
Ректор Актюбинского регионального университета Лаура Карабасова также отметила заинтересованность в интеграции с БГУ.