https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_ef1b2a39d378f3075f0957110_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) “Zəfər tarixi” lektoriyasında Jurnalistika fakültəsinin təşkilatçılığı ilə Aprel döyüşlərinin ildönümü qeyd olunub.
Əvvəlcə Dövlət himni səsləndirilib, şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin dekanı Vüqar Əliyev çıxış edərək, Aprel döyüşlərində Azərbaycan Ordusunun göstərdiyi şücaət, qazandığı qələbənin xalqımızda böyük ruh yüksəkliyi yaratdığını, ordumuzun böyük gücə malik olduğunu sübuta yetirdiyini, xalqımızın birliyini, həmrəyliyini və vətənpərvərliyini nümayiş etdirdiyini deyib.
Fakültənin sosial məsələlər üzrə dekan müavini Samir Mirzəyev fakültədə qazilərlə görüşlərin ənənə halını aldığını, belə tədbirlərin tələbələrdə milli vətənpərvərlik ruhunun yüksəlməsinə müsbət təsir göstərdiyini vurğulayıb.
Daha sonra 2016-cı il Aprel döyüşlərinin qazisi Hikmət Məmmədov və Vətən müharibəsi iştirakçısı, jurnalist, ssenarist İlham Tumas keçdikləri döyüş yolundan və həmin günlərin, eyni zamanda 30 ilin qisasının artıq alındığını, Azərbaycanın qalib statusu ilə dünyaya tanındığını qeyd ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_ef1b2a39d378f3075f0957110_o.jpg
В лектории «История Победы» Бакинского государственного университета (БГУ) при организации факультета журналистики отмечена годовщина Апрельских боев 2016 года.
На мероприятии декан факультета журналистики БГУ Вугар Алиев подчеркнул, что храбрость и победа Азербайджанской армии в Апрельских боях вызвали воодушевление в народе, доказали, что наша армия обладает большой мощью, продемонстрировали единство, солидарность и патриотизм народа.
Заместитель декана факультета Самир Мирзаев отметил, что встречи с ветеранами стали на факультете традицией, и подобные мероприятия повышают патриотизм студентов.
Затем ветеран Апрельских боев Хикмет Мамедов и участник Отечественной войны, журналист, сценарист Ильхам Тумас говорили о пройденной ими военной пути, отметили, что уже взят реванш за 30 лет оккупации, и Азербайджан обрел в мире статус победителя.