https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_4c1a2979ac3b766d07283f33a_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) Yasamal rayonundakı ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinin komandaları arasında Ümummili Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş silsilə idman yarışlarının bağlanış və mükafatlandırma mərasimi olub.
İdman yarışları Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Yasamal rayon təşkilatı, Yasamal Rayon İcra Hakimiyyəti, Bakı şəhər Gənclər və İdman İdarəsinin Yasamal rayonu üzrə Gənclər və idman sektorunun birgə təşkilatçılığı, “XXI əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi”nin tərəfdaşlığı ilə keçirilib.
Mərasimdə BDU-nun sosial məsələlər, tələbələrlə iş və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru Əliş Ağamirzəyev, YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev, Yasamal Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısının I müavini Hüseyn Əfəndiyev, Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) rektoru Vilayət Vəliyev, Bakı şəhər Gənclər və İdman İdarəsinin Yasamal rayonu üzrə Gənclər və idman sektorunun müdiri İlham Səfərov, “XXI əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi”nin Müşahidə Şurasının sədri Fərhad Qaraşov, Yasamal rayonunda yerləşən ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri və tələbələri iştirak ediblər.
Əvvəlcə mini futbol idman növü üzrə final qarşılaşması start götürüb. Final qarşılaşmasında BDU-nun komandası AzTU komandasına qalib gəlib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_4c1a2979ac3b766d07283f33a_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) состоялась церемония закрытия спортивных соревнований среди команд высших и средних учебных заведений Ясамальского района, посвященных 101-летию со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.
Спортивные соревнования проведены совместно Ясамальской районной организацией партии «Ени Азербайджан» (ПЕА), Исполнительной властью Ясамальского района, сектором молодежи и спорта Ясамальского района Управления молодежи и спорта города Баку при партнерстве Международного центра образования и инноваций «XXI век».
На церемонии присутствовали проректор БГУ Алиш Агамирзаев, председатель Ясамальской районной организации ПЕА Бахтияр Набиев, глава исполнительной власти Ясамальского района Гусейн Эфендиев, ректор Азербайджанского технического университета (АзТУ) Вилаят Велиев, заведующий сектором молодежи и спорта Ясамальского района Управления молодежи и спорта города Баку Ильхам Сафаров, председатель наблюдательного совета Международного центра образования и инноваций «XXI век» Фархад Гарашов.
Вначале состоялся финальный матч по мини-футболу, в котором команда БГУ одержала победу над командой АзТУ.