https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_719963f70dde739ce719074a2_o.jpg
Sərfəli qiymətləri və sosial layihələri ilə bölgələrə xüsusi diqqət göstərən “Nar” bu dəfə Gəncədə yerləşən Azərbaycan Texnologiya Universitetində yüksək səviyyəli görüş keçirərək universitetlə ilk əməkdaşlıq layihəsinə start verdi.
Uzunmüddətli əməkdaşlığı nəzərədə tutan anlaşma memorandumu çərçivəsində reallaşan ilk layihə “Nar”ın texniki heyəti tərəfindən texniki ixtisaslarda təhsil alan tələbələr üçün hazırlanan və keçirilən “Mobil rabitənin əsasları” təlimi oldu. Qabaqcıl mobil texnologiyalara hakim olan sənaye mütəxəssislərinin hazırlanması və onların ixtisasların uyğun karyera qurması məqsədilə keçirilən təlim tələbələrə öz nəzəri biliklərini praktiki təcrübə ilə zənginləşdirməyə imkan verir.
Qeyd edək ki, “Nar” və Azərbaycan Texnologiya Universiteti bu ilin fevral ayında Anlaşma Memorandumu imzalayaraq telekom sahəsinin peşəkarlarını hazırlamaq istiqamətində əməkdaşlığa başlayıb. Əməkdaşlığın əsas məqsədi Azərbaycanın regionlarında da rabitə sənayesi və akademik təhsil arasında körpü quraraq ölkənin rabitə peşəkarlarını hazırlamaqdır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_719963f70dde739ce719074a2_o.jpg
Attaching special importance to the regions with its affordable prices and social projects, Nar held a high-level meeting at the Azerbaijan University of Technology located in Ganja, launching the first cooperation project with the university.
The first project implemented within the framework of the memorandum of understanding for long-term cooperation was the "Fundamentals of Mobile Communication" training prepared and conducted by the field experts of Nar for students studying technical specialties. The training aimed to prepare industrial specialists who master advanced mobile technologies and build careers in their specialties, allows students to enrich their theoretical knowledge with practical experience.
It should be noted that Nar and Azerbaijan University of Technology signed a Memorandum of Understanding in February this year and started cooperation in the direction of training telecom professionals. The cooperation primarily aims to prepare communication professionals of the country by building a bridge between the communication industry and academic education in the regions of Azerbaijan.