https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_57ae3b5c59f44fbbe95d0d109_o.jpg
Bərdə, Ağcabədi və Tərtər Qadın Resurs Mərkəzlərinin üzvləri artıq peşə təhsilinə yiyələnirlər. Bu, Bərdə Peşə Liseyi ilə əməkdaşlıq nəticəsində mümkün olub.
Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramı (BMTİP) və Bərdə Peşə Liseyinin Bərdə, Ağcabədi və Tərtər Qadın Resurs Mərkəzlərinin üzvləri üçün təşkil etdiyi “"Microsoft Office" proqramlarının istifadəsi” kursunu uğurla başa vuran 60 qadına peşə sertifikatları təqdim olunub. Kurs Word, Excel və Power Point proqramlarını əhatə edib.
Bu həftə daha bir kurs proqramı başladılıb. Mühasibatlıq üzrə keçirilən proqramdan 60 nəfər qadının faydalanması nəzərdə tutulur.
Qeyd olunan peşə kursları “İqtisadi və sosial iştirakın artmasına mane olan əngəlləri aradan qaldırmaq üçün Azərbaycanda münaqişədən təsirlənmiş həssas qruplara daxil olan qadınların səlahiyyətlərinin artırılması və onlar üçün bərabər imkanların yaradılması" layihəsi çərçivəsində təşkil olunur. BMTİP-in Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi ilə birgə həyata keçirdiyi layihəni Britaniya Səfirliyi maliyyələşdirir.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_57ae3b5c59f44fbbe95d0d109_o.jpg
Members of Barda, Agjabadi and Tarter Women's Resource Centres started attending vocational training. This is the result of successful cooperation with Barda Vocational High School.
Vocational certificates were presented to 60 women who successfully completed the "Using Microsoft Office programmes" course organized by the United Nations Development Programme (UNDP) and Barda Vocational High School for members of the Barda, Aghjabadi and Terter Women's Resource Centres. The course covered Microsoft Word, Excel, and Power Point programmes.
Another vocational course programme was launched this week. 60 women are expected to complete the programme on accounting.
The vocational courses are organized as part of the “Empowering and creating equal opportunities for vulnerable, conflict-affected women in Azerbaijan to overcome barriers towards greater economic and social participation (ECEO)” project implemented by UNDP and SCFWCA with the financial support of the British Embassy in Baku.