Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru professor Ədalət Muradov Yunanıstanın Patras Universitetində (UPATRAS) olub.
Patras Universitetinin rektoru prof. Kristos Bouras ilə görüşdə hər iki universitet arasında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub.
Müzakirələrin sonunda QS beynəlxalq reytinqində Yunanıstanın 3-cü, dünyanın 761-770-ci ən yaxşı universiteti olan və 30 minə yaxın tələbənin təhsil aldığı Patras Universiteti ilə UNEC arasında Birgə Magistr Proqramına başlamağa dair razılıq əldə edilib. Hər iki rektor proqramın maliyyələşdirilməsi üçün müvafiq qrant layihəsinə birgə müraciət etməyə dair memorandum imzalayıblar. Eləcə də, Patras Universitetində sabbatikal professorların UNEC-ə cəlb edilməsinə, tələbə və müəllimlərin mübadiləsinə dair qərar verilib.

Ректор Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), профессор Адалат Мурадов посетил Университет Патры (UPATRAS), Греция.
На встрече с ректором Университета Патры проф. Христосом Бурасом были обсуждены вопросы сотрудничества между двумя университетами. По итогам обсуждений была достигнута договоренность UNEC о начале совместной магистерской программы в Университете Патры, являющимся 3 лучшим университетом Греции в международном рейтинге QS и 761-770 лучшим университетом в мире, в котором учатся около 30 тысячи студентов. Оба ректора подписали меморандум о совместной подаче заявки на соответствующий грантовый проект для финансирования программы. Также было принято решение о привлечении в UNEC профессоров, находящихся в творческом отпуске, и начать обмен студентами и преподавателями в университете Патры.