https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_505aef40586d32a8fb1e23363_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev sentyabrın 12-də Qax şəhərində vətəndaşları qəbul edib.
Görüşdən öncə nazir Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin şəhərin mərkəzində ucaldılmış abidəsini ziyarət edib və önünə gül dəstəsi qoyub.
Vətəndaş qəbulunda Balakən, Zaqatala, Qax, Şəki, Oğuz və Qəbələ rayonlarının sakinləri iştirak ediblər.
Qəbul zamanı vətəndaşların nəqliyyat, telekommunikasiya, o cümlədən internet, teleradio yayımı və poçt xidmətləri ilə bağlı müraciətlərinə baxılıb.
Nazir Rəşad Nəbiyev müraciətlərin mövcud qanunvericiliyin tələblərinə uyğun və operativ şəkildə araşdırılması ilə əlaqədar nazirliyin müvafiq qurumlarının rəhbərlərinə tapşırıqlar verib.
Vətəndaşların müraciətlərində qaldırılan problemlərin bir qismi dərhal həllini tapıb.
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin fəaliyyət sahələrinə aid olmayan məsələlərlə bağlı müraciətlərin isə qeydiyyata alınaraq müvafiq qurumlara göndərilməsi təmin olunacaq.
Qeyd edək ki, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərlərinin 2022-ci ilin sentyabr ayı üzrə şəhər və rayonlarda vətəndaşları qəbulu cədvəlinə əsasən nazir Rəşad Nəbiyevin 9 sentyabr tarixində Qax şəhərində keçirilməsi nəzərdə tutulan vətəndaşları qəbulu 12 sentyabrda keçirilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_505aef40586d32a8fb1e23363_o.jpg
Перед началом встречи министр посетил памятник общенациональному лидеру азербайджанского народа Гейдару Алиеву, возведенный в центре города, и возложил к нему цветы.
В приеме граждан приняли участие жители Балакенского, Загатальского, Гахского, Шекинского, Огузского и Габалинского районов.
В ходе приема были выслушаны обращения граждан по транспортным, телекоммуникационным услугам, в том числе интернета, телерадиовещания и почты.
Министр Рашад Набиев дал руководителям соответствующих структур поручения по оперативному изучению обращений в соответствии с требованиями действующего законодательства.
Отметим, что прием граждан министром Рашадом Набиевым, запланированный на 9 сентября в городе Гах в соответствии с графиком приема граждан руководителями центральных органов исполнительной власти и других структур управления в городах и районах в сентябре 2022 года, состоялся 12 сентября.