https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_d3c10d0e2fd700a441983447d_o.jpg
Yeni tədris ili öncəsi “AzInTelecom”un dəstəyi, “YAŞAT” Fondunun təşkilatçılığı ilə respublikanın müxtəlif regionlarında “Məktəbli ləvazimatları” layihəsi həyata keçirilib.
Layihə çərçivəsində 1500-ə yaxın şəhid övladına dərs ləvazimatlarından ibarət hədiyyə qutuları göndərilib. Qutulara məktəb çantası, dəftər, xəritə, gündəlik, termos, stolüstü lampa və digər zəruri tədris ləvazimatları qoyulub.
“AzInTelecom” üçün gənc nəslin təhsili və inkişafı xüsusi əhəmiyyət kəsb edir. Şirkət daha əvvəl “YAŞAT” Fondunun təşkilatçılığı ilə şəhid övladları üçün həyata keçirilən “Hədiyyə karvanı” layihəsinə də dəstək göstərib. “AzInTelecom” hər zaman bu istiqamətdəki sosial layihələrə dəstək göstərəcəyini bir daha bəyan edir.

https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_d3c10d0e2fd700a441983447d_o.jpg
В преддверии нового учебного года при поддержке AzInTelecom и организационной поддержке Фонда YAŞAT в различных регионах страны был реализован проект «Məktəbli ləvazimatları».
В рамках проекта около 1500 детей из семей шехидов получили учебные принадлежности. В каждый комплект вошли школьный рюкзак, тетради, карта, дневник, термос, настольная лампа и другие предметы, необходимые для учебы.
Для AzInTelecom вопросы образования и развития подрастающего поколения имеют особое значение. Ранее компания также поддержала проект «Hədiyyə karvanı», реализованный Фондом YAŞAT для детей шехидов.
AzInTelecom вновь подтверждает свою приверженность поддержке социальных инициатив в этом направлении.