https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_c7a878a0673b18dd76823ba15_o.jpg
“AzerGold” QSC tərəfindən İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) nümayəndələri üçün Daşkəsən rayonunda yerləşən Çovdar İnteqrəolunmuş Regional Emal Sahəsinə (ÇİRES) infotur təşkil edilib.
Ölkənin qeyri-neft sənayesinin mühüm istiqamətlərindən biri olan dağ-mədən sektorunda həyata keçirilən fəaliyyət və istehsal prosesləri ilə yaxından tanışlıq məqsədi daşıyan infoturda İİTKM-in icraçı direktoru Vüsal Qasımlı, Mərkəzin məsul əməkdaşları, həmçinin Daşkəsən Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Orxan Abbasov iştirak edib.
“AzerGold” QSC və İİTKM-in fəaliyyətlərinin 10 illiyi münasibətilə təşkil olunan tanışlıq səfəri çərçivəsində “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvü – Sədrin müavini Xəyyam Fərzəliyev dövlət şirkətinin fəaliyyət istiqamətləri, əldə etdiyi nəticələr və strateji hədəfləri barədə ətraflı məlumat verib.
Daha sonra iştirakçılara ÇİRES-in fəaliyyəti, hasilat və emal prosesləri, istehsalatda tətbiq olunan müasir texnologiyalar, əməyin mühafizəsi və sənaye təhlükəsizliyi standartları barədə təqdimat keçirilib. İnfotur iştirakçıları müəssisənin istehsalat sahələrinə baxış keçirərək ölkənin strateji ixrac məhsullarından biri olan qızılın emal mərhələlərini yerində izləmək imkanı əldə ediblər.
Səfər zamanı “AzerGold” QSC-nin həyata keçirdiyi korporativ sosial məsuliyyət layihələri, eləcə də ətraf mühitin mühafizəsi və dayanıqlı inkişaf istiqamətində görülən işlər barədə məlumat təqdim olunub.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC tərəfindən dövlət qurumları, qeyri-hökumət təşkilatları, media nümayəndələri və digər maraqlı tərəflər üçün mütəmadi olaraq təşkil edilən infoturlar şirkətin fəaliyyəti, eləcə də ölkənin dağ-mədən sənayesi barədə məlumatlılığın artırılmasına və tərəfdaşlıq əlaqələrinin daha da möhkəmləndirilməsinə xidmət edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_c7a878a0673b18dd76823ba15_o.jpg
ЗАО «AzerGold» организовало инфотур для представителей Центра анализа экономических реформ и коммуникации (ЦАЭРК) на Човдарский интегрированный региональный участок по переработке (ЧИРУП), расположенный в Дашкесанском районе.
В инфотуре, целью которого было детальное ознакомление с деятельностью и производственными процессами в горнодобывающем секторе, являющемся одним из важных направлений ненефтяной промышленности страны, приняли участие исполнительный директор ЦАЭРК Вюсал Гасымлы, сотрудники Центра, а также глава Исполнительной власти Дашкесанского района Орхан Аббасов.
В рамках ознакомительного визита, организованного по случаю 10-летия деятельности ЗАО «AzerGold» и ЦАЭРК, член правления – заместитель председателя ЗАО «AzerGold» Хайям Фарзалиев предоставил подробную информацию о направлениях деятельности государственной компании, достигнутых результатах и стратегических целях.
Затем для участников была проведена презентация о деятельности ЧИРУП, процессах добычи и переработки, современных технологиях, применяемых на производстве, а также стандартах охраны труда и промышленной безопасности. Участники инфотура осмотрели производственные участки предприятия, получив возможность на месте понаблюдать за этапами переработки золота - одним из стратегических экспортных продуктов страны.
В ходе визита была представлена информация о проектах корпоративной социальной ответственности, реализуемых ЗАО «AzerGold», а также о работе, проделанной в направлении охраны окружающей среды и устойчивого развития.
Следует отметить, что инфотуры, регулярно организуемые ЗАО «AzerGold» для государственных структур, неправительственных организаций, представителей СМИ и других заинтересованных сторон, служат повышению осведомленности о деятельности компании, а также о горнодобывающей промышленности страны, и дальнейшему укреплению партнерских связей.