https://innews.az/uploads/news/2022-03/_innews_3c97df67cb291c59eebabd977_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayev yaz semestrində BDU-da təhsil alan Qazaxıstan Respublikasının Şahmərdan Yesenov adına Xəzər Dövlət Texnologiyalar və Mühəndislik Universitetinin (XDTMU) tələbələri ilə görüşüb.
Rektor Elçin Babayev qazaxıstanlı tələbələrə ölkənin ən böyük ali məktəbi olan BDU haqqında geniş məlumat verib, onlara təhsillərində uğurlar arzulayıb. BDU-nun rektoru həmçinin tələbələrin yaşayış şəraiti, təhsili, qidalanması ilə maraqlanıb, onlara universitetin ictimai həyatında aktiv iştirak etməyi tövsiyə edib.
Qeyd edək ki, XDTMU-nun 4 tələbəsi martın 1-dən yaz semestrinin sonunadək BDU-da təhsil alacaq. Bu, BDU ilə XDTMU arasında 2018-ci il 5 may tarixində bağlanmış əməkdaşlıq memorandumuna əsasında həyata keçirilir.
XDTMU-nun hüquqşünaslıq ixtisası üzrə təhsil alan tələbələri - Akjunis Tolemis və Zahid Talıbov BDU-nun Hüquq fakültəsində ailə hüququ, dəniz və enerji hüququ dərslərində iştirak edəcəklər.
XDTMU-nun riyaziyyat müəllimliyi (ingilis bölməsi) ixtisası üzrə təhsil alan tələbələri - Qalımjan Saktaqanov və Bayırjan Kuanşbekuli isə BDU-nun Mexanika-riyaziyyat fakültəsində funksional analiz, diskret riyaziyyat, riyazi məntiq dərslərinə qatılacaqlar.

https://innews.az/uploads/news/2022-03/_innews_3c97df67cb291c59eebabd977_o.jpg
Ректор Бакинского государственного университета (БГУ) Эльчин Бабаев встретился со студентами Каспийского государственного университета технологий и инжиниринга (КГУТИ) имени Шахмардана Есенова Республики Казахстан.
Эти студенты в рамках Меморандума о сотрудничестве, подписанного между БГУ и КГУТИ 5 мая 2018 года, обучение в период весеннего семестра пройдут в БГУ.
Ректор Эльчин Бабаев рассказал казахстанским студентам о БГУ и пожелал им успехов в учебе. Ректор также поинтересовался условиями проживания, обучением и питанием студентов и призвал их принимать активное участие в общественной жизни вуза.
Отметим, что Толемис Акжунис и Захид Талыбов будут изучать семейное право, морское и энергетическое право на юридическом факультете БГУ. Галымжан Сактаганов и Бауыржан Куанышбекулы примут участие в занятиях по функциональному анализу, дискретной математике, математической логике на механико-математическом факультете вуза.