https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_8851f2008becefb5b8a1d0960_o.jpg
Yanvarın 5-dən Bakı Dövlət Universitetində (BDU) 2022/2023-cü tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyası başlayıb.
Bakalavriatura səviyyəsində 927 qrup üzrə 20 mindən çox, magistratura səviyyəsində isə 261 ixtisaslaşma üzrə 1975 tələbə imtahan verəcək.
Sessiya zamanı üzrlü və üzrsüz səbəblərdən imtahanda iştirak etməyən təhsilalanlara həmin fənlərdən imtahan vermək üçün 2023-cü ilin fevral ayının 7-dən 14-dək şərait yaradılacaq.
Komissiya sessiya müddətində imtahanların gedişi ilə əlaqədar ərizə, təklif və Təhsil Nazirliyinin "Qaynar xətt"i vasitəsilə daxil olmuş şikayətlərin araşdırılmasını təmin edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_8851f2008becefb5b8a1d0960_o.jpg
С 5 января в Бакинском государственном университете (БГУ) началась зимняя экзаменационная сессия осеннего семестра 2022/2023 учебного года. Сессия продлится до 3 февраля.
Тем, кто не участвовал в экзамене, будет предоставлена возможность сдать экзамен с 7 по 14 февраля 2023 года.
В целях обеспечения оперативного контроля за ходом сессии и прозрачности оценивания знаний студентов созданы Экзаменационный штаб и Апелляционная комиссия. Комиссия обеспечит рассмотрение поступивших в ходе сессии заявлений, предложений и жалоб на «Горячую линию» Министерства науки и образования.