https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_445573c0145ca6fa797b331a2_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) və İsveçrənin Biznes və Beynəlxalq Tədqiqatlar Universiteti (UBIS) arasında Beynəlxalq münasibətlər və diplomatiya ixtisaslaşması üzrə magistratura səviyyəsində ikili diplom proqramının ilk məzunlarına diplomlar təqdim olunub.
Mərasimdə çıxış edən BDU-nun rektoru Elçin Babayev qeyd edib ki, bu, Beynəlxalq münasibətlər və iqtisadiyyat fakültəsinin ilk ikili diplom proqramıdır. Məzunları təbrik edən rektor bu diplomun onların karyeralarının qurulmasında önəmli rol oynayacağını bildirib.
Qeyd edək ki, BDU və İsveçrənin Biznes və Beynəlxalq Tədqiqatlar Universiteti (UBIS) arasında Beynəlxalq münasibətlər və diplomatiya ixtisaslaşması üzrə magistratura səviyyəsində ikili diplom proqramına dair əməkdaşlıq müqaviləsi 2021-ci il 13 avqust tarixində imzalanıb. Həmin il BDU-nun Beynəlxalq münasibətlər və iqtisadiyyat fakültəsinin magistrləri Nübar Rəhimova, Nəzrin Qasımova və Elgün İbrahimzadə proqrama qoşulublar. UBIS-də biznes administrasiyası və beynəlxalq münasibətlər sahəsində yüksək səviyyədə bakalavr (BBA, BAIR), magistr (MBA, MAIR) və doktorant hazırlığı həyata keçirilir. Universitet ABŞ-ın Biznes Təhsili üzrə Beynəlxalq Akkreditasiya Şurasının (IACBE) xüsusi akkreditasiyasından keçib, həmçinin ABŞ-da, digər dünya ölkələrində biznes və beynəlxalq münasibətlər ixtisası proqramlarının tədrisi üzrə tam akkreditasiya almış ilk ISO 29990 sertifikatlı İsveçrə ali təhsil müəssisəsidir. Universitet 2012-ci ildən İsveçrə Keyfiyyət Sertifikatına sahibdir.
İkili diplom proqramı BDU ilə UBIS arasında siyasi və idarəetmə elmlərinin fundamental, tətbiqi metodlarından istifadə yolu ilə təhsil, elm və beynəlxalq münasibətlər sahəsi üçün yüksəkixtisaslı mütəxəssislərin hazırlanması prosesinə xüsusi təkan verəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_445573c0145ca6fa797b331a2_o.jpg
Вручены дипломы первым выпускникам магистерской программы двойного диплома между Бакинским государственным университетом (БГУ) и Швейцарским университетом бизнеса и международных исследований (UBIS) по специализации «международные отношения и дипломатия».
Выступая на церемонии вручения, ректор БГУ Эльчин Бабаев отметил, что это первая программа двойного диплома факультета международных отношений и экономики вуза. По словам ректора, эти дипломы сыграют важную роль в построении карьеры выпускников.
Отметим, что соглашение о программе двойного диплома между БГУ и UBIS было подписано 13 августа 2021 года. В том же году к программе присоединились магистранты факультета международных отношений и экономики БГУ Нюбар Рагимова, Назрин Гасымова и Эльгюн Ибрагимзаде. UBIS готовит бакалавров высокого уровня (BBA, BAIR), магистров (MBA, MAIR) и докторантов в области делового администрирования и международных отношений. Университет прошел специальную аккредитацию Международного совета по аккредитации бизнес-образования (IACBE) США. UBIS - первое швейцарское высшее учебное заведение, сертифицированное по стандарту ISO 29990, получившее полную аккредитацию в США и других странах мира. С 2012 года университет имеет сертификат качества Швейцарии.