https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_1758ed064fef6f841e674e129_o.jpg
Müdafiə nazirinin təsdiq etdiyi 2023-cü il üçün hazırlıq planına əsasən, "N" hərbi hissəsində bir qrup hərbi vəzifəlilərin növbəti təlim toplanışı keçirilir.
Toplanış məntəqəsinin qərargahında müvafiq qeydiyyatdan və həkim müayinəsindən keçdikdən sonra hərbi vəzifəlilər hərbi geyim, həmçinin digər təminat növləri ilə təmin edilir.
Ehtiyatdan çağırılan hərbi vəzifəlilərin cəlb olunduğu toplanışın əsas məqsədi onların döyüş vərdişlərini, hərbi ixtisas və təcrübələrini təkmilləşdirmək, eyni zamanda ordumuzun arsenalında olan müasir silah və hərbi texnika ilə yaxından tanış etmək və düzgün, effektiv istismar qaydalarını öyrətməkdir.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_1758ed064fef6f841e674e129_o.jpg
According to the training plan for 2023 approved by the Azerbaijan Defense Minister, the next training session for a group of reservists is being held in one of the military units.
The reservists were provided with military uniforms and other supplies after appropriate registration and medical examination at the headquarters of the assembly point.
The main purpose of the training session is to improve reservists’ combat skills, military knowledge and experience, to familiarize them with the modern weapons and military equipment which is in Azerbaijan Army’s armament, and to teach how to use them properly and effectively.