https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_5709022f74216ad37893339de_o.jpg
Rektor prof. Ədalət Muradovla görüşən xanım Nquen Txi Xan 36 ildən sonra yenidən UNEC-də olmaqdan böyük sevinc hissi keçirdiyini bildirib. Vyetnamlı məzun tələbəlik illəri haqqında xoş xatirələrini bölüşüb.
Rektor UNEC-in əcnəbi məzunundan Azərbaycanda keçirdiyi tələbəlik illəri haqqında xoş sözlər eşitməkdən qürur duyduğunu ifadə edib. UNEC-də Məzunlar Assosiasiyasının yaradıldığını və əcnəbi məzunların da həmin assosiasiyada təmsil olunacaqlarını diqqətə çatdırıb. Xanım Nquen Txi Xan Vyetnamda UNEC-in Məzunlar Assosiasiyasının yaradılmasına dəstək olacağını qeyd edib.
Görüş zamanı xanım Nquen Txi Xana UNEC-in arxivində saxlanılan qiymət vərəqəsi, fotosu və digər təhsil sənədləri təqdim edilib.
Vyetnamlı məzun bir zamanlar təhsil aldığı Maliyyə və mühasibatlıq fakültəsində və tələbəlik illərində yaşadığı yataqxanada da olub.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_5709022f74216ad37893339de_o.jpg
Нгуен Чи Хан, которая встретилась с проф. Адалатом Мурадовым, отметила, что очень рада вновь побывать в UNEC спустя 36 лет. Выпускница из Вьетнама поделилась своими теплыми воспоминаниями о студенческих годах.
Ректор отметил, что испытывает чувство гордости слышать приятные слова о своих студенческих годах в Азербайджане от иностранного выпускника UNEC. Он отметил, что в UNEC создана Ассоциация выпускников, в которой будут представлены иностранные студенты. Г-жа Нкуен Чи Хан упомянула, что поддержит создание Ассоциации выпускников UNEC во Вьетнаме.
Во время встречи госпоже Нкуен Чи Хан были вручены справка об успеваемости, фотография и другие учебные документы, хранящиеся в архиве UNEC.
Выпускница из Вьетнама побывала на факультете Финансов и бухгалтерии, в котором училась и в общетии, в котором жила в свое время.