https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_2912cd1e340acf0149583c233_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) Strateji İnkişaf Planının fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun olaraq tədrisdə keyfiyyətin artırılması, akademik heyətin potensialının üzə çıxarılması, yeni nəslin tədris və təlim proseslərinə cəlb olunması, onların qabaqcıl elmi-metodik üsulları mənimsəməsi ilə əlaqədar təkmilləşdirmə kursları təşkil edib.
Akademik heyətin pedaqoji və texniki bacarıqlarının artırılması üçün təşkil olunan kurslarda BDU-nun 65 əməkdaşı iştirak edib. Təlimlər pedaqogika və milli mənəvi dəyərlərə əsaslanan müasir təlim metodları, pedaqoji və tətbiqi psixologiya, informasiya və kommunikasiya texnologiyaları olmaqla 3 istiqamət üzrə aparılıb.
Təlimlər nəticəsi olaraq təkmilləşmə kurslarında iştirak edən dinləyicilər arasında məmnunluq sorğusu keçirilib və kursu uğurla tamamlayan professor-müəllim heyəti sertifikatlarla təltif olunub.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_2912cd1e340acf0149583c233_o.jpg
В соответствии со Стратегическим планом развития в Бакинском государственном университете (БГУ) организованы курсы усовершенствования, нацеленные на повышение качества преподавания, раскрытие потенциала академического состава, вовлечение нового поколения в преподавание и учебный процесс, освоение передовых научных и методических методов.
В курсах приняли участие 65 сотрудников БГУ. Тренинги проводились по 3 направлениям: современные методы обучения, основанные на педагогике и национально-нравственных ценностях, педагогическая и прикладная психология, информационно-коммуникационные технологии.
Среди слушателей курсов проведен опрос удовлетворенности, профессорско-преподавательскому составу, успешно завершившему тренинги, вручены сертификаты.