https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_7dc6d546cbe53981b228f714f_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Elmi Kitabxanası “27 Sentyabr - Anım Günü” adlı kitab sərgisi təşkil edib.
Sərgidə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin uzaqgörən siyasətinə, Vətən müharibəsində qəhrəmancasına döyüşmüş əsgər və zabitlərimizə həsr olunmuş 50-yə yaxın kitab yer alır.
Nümayiş olunan kitablar sırasında 2021-ci ildə BDU tərəfindən nəşr olunmuş “Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Vətən müharibəsi dövründə xarici kütləvi informasiya vasitələrinə müsahibələri”, “Vətən müharibəsi dövründə Bakı Dövlət Universitetinin professor-müəllim heyəti və tələbələrinin ölkə mediasında çıxışları”, “Vətən müharibəsi yerli və xarici mediada”, “Bakı Dövlət Universiteti Vətən müharibəsi dövründə”, “Tarix yazan məzunlar” adlı nəşrlər oxucular tərəfindən böyük marağa səbəb olub.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_7dc6d546cbe53981b228f714f_o.jpg
Научная библиотека Бакинского государственного университета (БГУ) организовала книжную выставку «27 сентября – День памяти».
На выставке представлено около 50 книг, посвященных дальновидной политике Президента, Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева, нашим солдатам и офицерам, героически сражавшихся в Отечественной войне.
Среди представленных книг – «Интервью Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева зарубежным средствам массовой информации в годы Отечественной войны», «Выступление профессорско-преподавательского состава и студентов Бакинского государственного университета в медиа страны в период Отечественной войны", изданные БГУ в 2021.
Большой интерес вызвали издания «Отечественная война в отечественной и зарубежной медиа», «Бакинский государственный университет в период Отечественной войны», «Выпускники, пишущие историю».