https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_d17a6b75b3c88633a7301b246_o.jpg
Təhsilin İnkişafı Fondu və NEQSOL Holding arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb. Sənədi Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Elnur Nəsibov və NEQSOL Holding Azərbaycan ofisinin rəhbəri İmran Əhmədzadə imzalayıb.
Memorandumun məqsədi təhsil sisteminin inkişafına yönəlmiş proqram və layihələr üzrə əməkdaşlığın qurulması, eləcə də tələbə qızlar üçün uzunmüddətli təqaüd proqramının təsis edilməsi və həyata keçirilməsidir.
Elm və Təhsil Nazirliyinin Aparat rəhbəri Mətin Kərimli dövlət-özəl tərəfdaşlığı çərçivəsində atılan bu addıma görə hər iki quruma təşəkkürünü bildirib: “Səmərəli tərəfdaşlıq formalarından biri də korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində olan əməkdaşlıqdır. Əminəm ki, bu əməkdaşlığın yaxşı nəticələri olacaq və gələcəkdə yeni layihələr də həyata keçiriləcək”.
Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Elnur Nəsibov NEQSOL Holding və Təhsilin İnkişaf Fondu (TİF) arasında dövlət-özəl tərəfdaşlıq nümunəsi olan bu əməkdaşlığın əhəmiyyətini vurğulayıb: “Əməkdaşlıq çərçivəsində qızların təhsilinə dəstək, eləcə də TİF-in təşkilatçılığı ilə dövlət-universitet-sənaye işbirliyinə dair Təhsilin İnkişafı Forumunun və digər mümkün təşəbbüslərin dəstəklənməsi gözlənilir”.
NEQSOL Holding Azərbaycan ofisinin rəhbəri İmran Əhmədzadə bildirib ki, təhsil sahəsi və insan kapitalının inkişafı holdinqin diqqət mərkəzindədir və bu istiqamətdə artıq bir sıra layihələr həyata keçirilib: “Gənc qızların təhsilinə dəstək layihəsi çərçivəsində tələbələr il ərzində aylıq təqaüd almaqla yanaşı, təhsil sahələri üzrə təcrübə keçmək, mentorluq proqramında iştirak və sair imkanlardan faydalana biləcəklər. Layihə onların peşəkar kadr kimi yetişməsinə, gələcəkdə layiqli işlə təmin olunmasına və cəmiyyətə faydalı olmasına töhfə verəcək”.
2023-2024-cü tədris ili ərzində tələbə qızlar üçün təqaüd proqramı haqqında ətraflı məlumatı keçidə daxil olaraq əldə etmək mümkündür - https://bit.ly/3LIXf3O.
NEQSOL Holding 10-dan çox ölkədə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən beynəlxalq şirkətlər qrupudur.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_d17a6b75b3c88633a7301b246_o.jpg
Фонд Развития Образования и NEQSOL Holding подписали меморандум о сотрудничестве. Документ подписали Председатель Фонда Развития Образования Эльнур Насибов и руководитель Азербайджанского офиса NEQSOL Holding Имран Ахмедзада.
Целью меморандума является установление сотрудничества по программам и проектам, направленным на развитие системы образования, а также учреждение и осуществление долгосрочной стипендиальной программы для студенток.
Руководитель аппарата Министерства науки и образования Метин Керимли выразил благодарность обеим организациям за этот шаг в рамках государственно-частного партнерства: “Одной из форм эффективного партнерства является сотрудничество в рамках корпоративной социальной ответственности. Я уверен, что это сотрудничество принесет хорошие результаты, и в будущем будут реализованы новые проекты”.
Председатель Фонда Развития Образования Эльнур Насибов подчеркнул важность этого сотрудничества, которое является примером государственно-частного партнерства между NEGSOL Holding и Фондом Развития Образования (ФРО): “В рамках сотрудничества ожидается поддержка образования девушек, а также Форума Развития Образования по государственно-университетско-промышленному сотрудничеству и других возможных инициатив при организации ФРО”.
Руководитель Азербайджанского офиса NEQSOL Holding Имран Ахмедзада сказал, что сфера образования и развитие человеческого капитала находятся в центре внимания холдинга, и в этом направлении уже реализован ряд проектов: “В рамках проекта поддержки образования молодых девушек студенты смогут получать не только ежемесячную стипендию в течение года, но и возможность пройти стажировку по направлениям образования, принять участие в программе наставничества и многое другое. Проект внесет вклад в их развитие как профессиональных кадров, обеспечению достойной работы в будущем и полезности для общества”.
Подробную информацию о стипендиальной программе для студенток в течение 2023-2024 учебного года можно получить, перейдя по ссылке - https://bit.ly/3LIXf3O.
NEQSOL Holding является международной группой компаний, осуществляющей деятельность в более чем 10 странах в энергетической, телекоммуникационной, высокотехнологичной и строительной отраслях.