https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_3ba47834ac954c363317b62d0_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti “ERASMUS+” proqramı üzrə həyata keçirilən IQAinAR layihəsinə assosiativ üzv olaraq qəbul edilib.
IQAinAR layihəsi tərəfdaş ölkələrin ali təhsil müəssisələrinin daxili keyfiyyət təminatı sisteminin beynəlxalq keyfiyyət standartları ilə təkmilləşdirilməsi və inkişafını dəstəkləmək, habelə yerli, regional, milli siyasət və strategiyaların həyata keçirilməsi istiqamətində ali təhsil müəssisələrinin gücləndirilməsini dəstəkləmək məqsədi daşıyır.
Niderlandın Vittenborq Tətbiqi Elmlər Universitetinin baş koordinatorluğu ilə icra olunan layihədə Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Naxçıvan Dövlət Universiteti, Azərbaycan Texniki Universiteti və Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi tərəfdaş qismində, Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi isə assosiativ üzv kimi iştirak edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_3ba47834ac954c363317b62d0_o.jpg
Бакинский государственный университет (БГУ) принят в качестве ассоциированного члена проекта IQAinAR программы ERASMUS+.
Целью проекта IQAinAR является поддержка совершенствования и развития системы обеспечения качества образования вузов по международным стандартам качества, а также укрепление вузов в соответствии с местной, региональной, национальной политикой и стратегиями.
В проекте, реализуемом под главной координацией Виттенбургского университета прикладных наук Нидерландов, участвуют Азербайджанский государственный педагогический университет, Нахчыванский государственный университет, Азербайджанский технический университет и Агентство по обеспечению качества образования. Министерство науки и образование Азербайджанской Республики является ассоциированным членом проекта.