https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_670df1d367640173b7dcb15f5_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin rektoru Elçin Babayev və nümayəndə heyəti Ankara Sosial Elmlər Universitetində olub.
BDU nümayəndə heyəti Ankara Sosial Elmlər Universitetinin rektoru Musa Kazım Arıcan və Universitetin professor-müəllim heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə BDU və Türkiyənin Ankara Sosial Elmlər Universiteti arasında imzalanan anlaşma memorandumu və “Erasmus+ K171” mübadilə müqaviləsi çərçivəsində görüləcək işlər müzakirə olunub. Nümayəndə heyəti Ankara Sosial Elmlər Universitetinin Sosiokəndini ziyarət edib, təcrübəsini öyrənib. Sosiokəndin rəhbəri Erdal Akdeve qurumun fəaliyyəti ilə bağlı ətraflı təqdimat edib.
Görüşdə BDU-da Ankara Sosial Elmlər Universiteti ilə birgə sosial elmi-tədqiqat layihələrinin aparılması qərara alınıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_670df1d367640173b7dcb15f5_o.jpg
Ректор Бакинского государственного университета (БГУ) Эльчин Бабаев и делегация вуза посетили Анкарский университет социальных наук.
Делегация БГУ встретилась с ректором Мусой Казымом Арыджаном и профессорско-преподавательским составом университета.
На встрече обсуждался меморандум о взаимопонимании, подписанный между БГУ и Анкарским университетом социальных наук, а также предстоящая работа в рамках соглашения об обмене Erasmus+ K171. Делегация посетила Социодеревню университета и ознакомилась с ее опытом. Глава Социодеревни Эрдал Акдеве подробно рассказал о деятельности структуры.