https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_ed498ae609fb5e1061e4c78fa_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA – bulud əsaslı yeni nəsil rəqəmsal imza maliyyə qurumları üzrə tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir.
SİMA rəqəmsal imzanın yeni tərəfdaşı kredit proseslərini tam avtomatlaşdıran onlayn “OnePoint” startapı olub.
“SİMA İmza”nın “OnePoint”ə inteqrasiyası nəticəsində kredit üçün müraciət edən şəxslər qısa müddətdə pulu birbaşa plastik karta köçürə biləcəklər. Kredit müraciəti edən vətəndaşların şəxsiyyət vəsiqəsi, iş yeri, kredit tarixçəsi və s. kimi məlumatlarının təsdiqlənməsi SİMA rəqəmsal imza ilə mümkün olduğundan hər hansı kağız sənəd təqdim etməyə ehtiyac qalmayacaq. Belə ki, skorinq vasitəsilə anında yoxlanış aparılacaq və müsbət cavab almış müştərilər sənədləri “SİMA İmza” ilə imzalayıb krediti dərhal plastik karta köçürəcəklər.
Qeyd edək ki, SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə həm vətəndaşlar, həm də təşkilatlar xərclərinə və vaxtına qənaət edir. SİMA-nın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi, eləcə də avtomatlaşdırma istifadəçilər üçün sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı qazandırır. Rəqəmsal xidmətlərə əlçatanlığı artıran rəqəmsal imzanın ölkəmizdə biznes proseslərini sürətləndirəcəyi gözlənilir.
Vətəndaşlar üçün ödənişsiz olan imzanı SİMA tətbiqini mobil cihaza yükləyib qeydiyyatdan keçərək əldə etmək olar.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_ed498ae609fb5e1061e4c78fa_o.jpg
SİMA İmza, облачная цифровая подпись нового поколения, созданная действующим под эгидой Министерства цифрового развития и транспорта ООО «AzInTelecom», продолжает расширять круг своих партнеров среди финансовых учреждений.
Новым партнером цифровой подписи SİMA İmza стал онлайн-стартап «OnePoint», который полностью автоматизирует кредитные процессы.
В результате интеграции SİMA İmza в «OnePoint» люди, оформляющие кредит, смогут в короткие сроки перевести деньги прямо на пластиковую карту. Никаких бумажных документов подавать не потребуется, так как с помощью цифровой подписи SİMA İmza можно подтвердить данные граждан, обращающихся за кредитом, такие как удостоверение личности, место работы, кредитная история и т.д. Мгновенная проверка будет осуществляться посредством скоринга, а клиенты, получившие положительный ответ, подпишут документы с SİMA İmza и сразу же переведут кредит на пластиковую карту.
Следует отметить, что с цифровой подписью нового поколения SİMA İmza как граждане, так и организации экономят деньги и время. Возможность интеграции SİMA İmza в любую систему, а также автоматизация дают пользователям возможность подписывать документы быстро и в любом количестве. Ожидается, что цифровая подпись, повышающая доступность цифровых услуг, ускорит бизнес-процессы в нашей стране.
Для получения электронной подписи, которая бесплатна для граждан, достаточно скачать мобильное приложение SİMA İmza на устройство и зарегистрироваться.