https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_ed498ae609fb5e1061e4c78fa_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA – bulud əsaslı yeni nəsil rəqəmsal imza maliyyə qurumları üzrə tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir.
SİMA rəqəmsal imzanın yeni tərəfdaşı kredit proseslərini tam avtomatlaşdıran onlayn “OnePoint” startapı olub.
“SİMA İmza”nın “OnePoint”ə inteqrasiyası nəticəsində kredit üçün müraciət edən şəxslər qısa müddətdə pulu birbaşa plastik karta köçürə biləcəklər. Kredit müraciəti edən vətəndaşların şəxsiyyət vəsiqəsi, iş yeri, kredit tarixçəsi və s. kimi məlumatlarının təsdiqlənməsi SİMA rəqəmsal imza ilə mümkün olduğundan hər hansı kağız sənəd təqdim etməyə ehtiyac qalmayacaq. Belə ki, skorinq vasitəsilə anında yoxlanış aparılacaq və müsbət cavab almış müştərilər sənədləri “SİMA İmza” ilə imzalayıb krediti dərhal plastik karta köçürəcəklər.
Qeyd edək ki, SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə həm vətəndaşlar, həm də təşkilatlar xərclərinə və vaxtına qənaət edir. SİMA-nın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi, eləcə də avtomatlaşdırma istifadəçilər üçün sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı qazandırır. Rəqəmsal xidmətlərə əlçatanlığı artıran rəqəmsal imzanın ölkəmizdə biznes proseslərini sürətləndirəcəyi gözlənilir.
Vətəndaşlar üçün ödənişsiz olan imzanı SİMA tətbiqini mobil cihaza yükləyib qeydiyyatdan keçərək əldə etmək olar.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_ed498ae609fb5e1061e4c78fa_o.jpg
SİMA İmza, a new generation cloud-based digital signature created by operating under the Ministry of Digital Development and Transport AzInTelecom LLC, continues to expand the circle of its partners among financial institutions.
The new partner of SİMA İmza digital signature is the online start-up "OnePoint", which fully automates credit processes.
As a result of the integration of SİMA İmza into OnePoint, people applying for credit will be able to transfer money directly to plastic card in a short period of time. There will be no need to provide any paper documents, since verification of information such as identity card, place of work, credit history and other information of citizens applying for a loan is possible using the SİMA İmza digital signature. Through scoring, an instant check will be conducted, and customers who receive a positive response will sign the documents with SİMA İmza and transfer the loan to their plastic card immediately.
It should be noted that with the new generation digital signature SİMA İmza, both citizens and organizations save money and time. SİMA İmza's ability to be integrated into any system, as well as automation, gives users the ability to sign quickly and in any number. It is expected that digital signature, which increases the availability of digital services, will speed up business processes in our country.
To obtain a digital signature, which is free of charge for citizens, it is enough to download the SİMA İmza mobile application to the device and register.