https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_37ecb6198817db20609cff06b_o.jpg
Azərbaycanda öncül internet təşəbbüsləri dəstəkləmək məqsədilə, “Nar” və “NETTY” ilin ən yaxşı internet layihələrini mükafatlandırdı. Ekspertlər Şurasının seçimi və internet istifadəçilərinin səsverməsi ilə 20 layihə qalib seçildi.
Budəfəki müsabiqədə layihələr “Dövlət və elektron hökumət”, “Sosial məsuliyyət və cəmiyyət”, “Biznes və sahibkarlıq” və digər nominasiyalar üzrə qalib oldu. Qaliblər haqqında ətraflı məlumatı netty.az/az/winners səhifəsindən əldə etmək olar.
Qeyd edək ki, “Nar” yüksək keyfiyyətli rabitə xidməti təqdim etməklə yanaşı, həm də yerli İKT bazarının inkişafı istiqamətində ardıcıl layihələr həyata keçirir. 2004-cü ildən təsis edilmiş Netty İnternet Mükafatı da 2018-ci ildən bəri “Nar”la əməkdaşlıq edir və hər il qlobal şəbəkənin Azərbaycan seqmentində yaradılan layihələrin ən yaxşılarını mükafatlandırır.

https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_37ecb6198817db20609cff06b_o.jpg
В целях оказания поддержки новаторским интернет-инициативам в Азербайджане Nar и NETTY наградили лучшие интернет-проекты года. В соответствии с решением экспертного совета и результатами голосования интернет-пользователей победителями были выбраны 20 проектов.
В этом году победители были объявлены в номинациях “Государство и электронное правительство”, “Социальная ответственность и общество”, “Бизнес и предпринимательство” и других. Подробная информация о победителях доступна на странице netty.az/az/winners.
Отметим, что Nar не только предоставляет телекоммуникационные услуги высокого качества, но и последовательно реализует проекты по развитию отечественного ИТ-рынка. Основанная в 2004 году Интернет-Премия NETTY сотрудничает с Nar с 2018 года и ежегодно награждает лучшие проекты, созданные в азербайджанском сегменте Всемирной сети.