https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_a139dd1702ab69631ab53ed00_o.jpg
Mobil operator ölkə boyunca satış xidmətlərini həyata keçirən diler təmsilçiləri ilə illik yekun görüşü keçirdi. Görüş zamanı “Nar”ın satış göstəriciləri, tətbiq etdiyi yeniliklər və əldə etdiyi nailiyyətlər təqdim olunub.
Üstün müştəri məmnuniyyətinin təmin edilməsi və sərfəli qiymət siyasəti nəticəsində “Nar” yeni qoşulan abunəçi sayı və eləcə də, ümumilikdə satış göstəricilərini yüksəltməyə nail olduğu haqqında məlumat verilib. Bununla yanaşı, 2023-cü ildə Bakı, Gəncə, Gədəbəy, Goranboy, Göygöl, Kürdəmir, Laçın, Mingəçevir, Neftçala, Qəbələ, Şəki, Şərur, Tovuz və Zərdab şəhərlərində yenilənmiş “Nar” diler mağazaları uğurla abunəçilərə təqdim olunub.
Tədbirdə Laçın rayonunda və həmçinin, Qubadlı, Cəbrayıl və Zəngilan rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xususi nümayəndəlikləri iştirak ediblər. Dövlət rəsmiləri Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonunda yaradılan işgüzar mühit və azad edilmiş ərazilərin biznes potensialı haqqında görüş iştirakçılarını məlumatlandırıblar.

https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_a139dd1702ab69631ab53ed00_o.jpg
An annual meeting of representatives of Nar and the dealer network that provides services of this mobile operator to customers throughout the country took place. Nar's sales figures, innovations, and achievements in 2023 were presented at the meeting.
It was also noted that as a result of ensuring a high level of customer satisfaction and an affordable price policy, Nar successfully increased both the number of new customers and the overall sales figures. In addition, in 2023, updated Nar dealer stores were successfully presented to customers in Baku, Ganja, Gadabey, Goranboy, Goygol, Kurdamir, Lachin, Mingachevir, Neftchala, Gabala, Sheki, Sharur, Tovuz and Zardab cities.
Special representatives of the President of the Republic of Azerbaijan in the Lachin district and Gubadli, Jabrayil, and Zangilan districts also attended the meeting. The officials informed the meeting participants about the business environment created in the East Zangezur economic region and the potential of the liberated territories.
Nar provides top-quality communication services to 2.2 million customers. Nar has been the leading mobile operator in the country according to the Net Promoter Score for the last 4 years. The mobile operator adheres to a customer-centric strategy and provides excellent service at an affordable price.