https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_e082d29251b8f581328c035b2_o.jpg
Adult Swim, Oni Press və Cryptozoic-dən olan Rik və Morti haqqında əfsanəvi komiks seriyasının rəssamı David Angelo Roman GameSummit Summer festivalını dəvətli qonaq kimi ziyarət edəcək. O, həmçinin Topps, Upperdeck və Cryptozoic filmləri üçün Lucas Film, Star Wars, The Walking Dead, Marvel Premier və Steven Universe-ə illüstrasiyalar yaradıb.
Rik və Morti üçün rəsmi lisenziyaya sahib olan David Roman, GameSummit kimi tədbirlərdə fəal iştirakı ilə tanınır. Festivalda o, Azərbaycanın ən böyük oyun konfransında iştirak edəcək, həmçinin öz stendində avtoqraflar verəcək.
Qeyd etmək istərdik ki Mayın 31 “Crystall Hall”-da bütün dünyada tanınmış Con Nyumanın iştraki ilə “GameSummit 2024” açılış mərasimi keçiriləcək!
GameSummit Summer 2024 artıq Azərbaycanda üçüncü tədbirdir və hər dəfə keçiriləndə regionda böyük müzakirə səbəbinə çevrilir. Festival video oyunlara və müasir əyləncə formalarına sevgini birləşdirmək və ifadə etmək üçün platforma təqdim edir. Tədbir “Indie” tərtibatçılarına istedadlarını nümayiş etdirmək və peşəkarlar və oyunçularla şəbəkə qurmaq üçün bir platforma verir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_e082d29251b8f581328c035b2_o.jpg
В качестве приглашенного гостя фестиваль GameSummit Summer посетит Дэвид Анджело Роман - художник серии легендарных комиксов о Рике и Морти компаний Adult Swim, Oni Press и Cryptozoic. Помимо этого он приложил руку к созданию иллюстраций для Lucas Film, “Звездных войн”, «Ходячих мертвецов», «Marvel Premier» и «Вселенная Стивена» компаний Topps, Upperdeck и Cryptozoic.
Хотим отметить, что 31 мая в «Crystall Hall» состоится церемония открытия «GameSummit 2024» с участием всемирно известного Джона Ньюмана!
Обладая официальной лицензией на представление “Рика и Морти”, Дэвид Роман известен своим активным участием на мероприятиях, подобных GameSummit. На фестивале он примет участие в крупнейшей в Азербайджане игровой конференции, а также проведет раздачу автографов на собственном стенде.
GameSummit Summer 2024 - уже третье подобное мероприятие в Азербайджане и каждое его проведение становится большим событием в регионе. Фестиваль представляет платформу для общения и выражения любви к видеоиграм и современным формам развлечений. На мероприятии инди-разработчики получают платформу для демонстрации своих талантов и налаживания связей с профессионалами и геймерами.