https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_a30f5ea9d7086178a9ce5dc62_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) sədri Ələkbər Həsənov Rusiyanın Stavropol şəhərində keçirilən Rusiya-Azərbaycan IV Gənclər Təşəbbüsləri Forumunda iştirak edib.
Tədbir çərçivəsində könüllülük, sahibkarlıq, iqlim dəyişikliyi mövzularında dəyirmi masa, təqdimat sessiyaları, diskussiyalar, panel müzakirələri, oyun və ustad dərsləri təşkil olunub.
BDU-nun TGT sədri Rusiya Tələbə Birliyinin Aparat rəhbəri Kseniya Piskareva ilə görüşüb, gənclərin şəbəkələşməsi və gənclər təşkilatlarının əməkdaşlığı məsələlərini müzakirə edib. Görüşün sonunda Kseniya Piskareva Ələkbər Həsənovu noyabr ayında Rusiyada keçiriləcək Rusiya Tələbə Birliyinin yaranmasının 65 illiyinə həsr olunmuş təntənəli tədbirə dəvət edib.
100-dən çox gəncin qatıldığı Forumun məqsədi iki ölkənin gənclərinin şəbəkələşməsi və təşəbbüslərin nümayişi üçün imkan yaradılması idi.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_a30f5ea9d7086178a9ce5dc62_o.jpg
Председатель Студенческой молодежной организации Бакинского государственного университета (СМО БГУ) Алекпер Гасанов в Ставрополе (Россия) принял участие в IV Форуме молодежных инициатив России и Азербайджана.
В рамках мероприятия были организованы круглые столы, презентации, дискуссии, панельные дискуссии, игры и мастер-классы.
Председатель СМО БГУ встретился с руководителем аппарата Российского студенческого союза Ксенией Пискаревой и обсудил вопросы молодежного сетевого взаимодействия и сотрудничества молодежных организаций. Ксения Пискарева пригласила Алекпера Гасанова на мероприятие, посвященное 65-летию создания Российского студенческого союза.
Целью форума было создание возможности для сетевого взаимодействия молодежи двух стран и демонстрации инициатив.