https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_7f4c6e439763d29fea0b24771_o.jpg
Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının (AHİK) üzv təşkilatı Elm və Təhsil İşçiləri Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi (ETİHİ RK) tərəfindən təhsildə və tələbə həmkarlar ittifaqı hərəkatında fəal iştirak edən 250 tələbəyə “Həmkarlar İttifaqı təqaüdü” təqdim edilib.
Onların arasında BDU-nun 10 tələbəsi – Nurlan Cəbrayılzadə, Etibar Tərlanov, Nicat Ağayev, Əfsanə Yusifova, Toğrul Mehdiyev, Kübra Məmmədova, İlayda Abusətdar, Əminə Əliyeva, Türkan Həsənli, Əminə Cəfərova da var.
ETİHİ RK-nin “Həmkarlar İttifaqı təqaüdü” layihəsi 1995-ci ildən həyata keçirilir. Ümumilikdə 2024-2025-ci illər ərzində 658 tələbəyə “Həmkarlar İttifaqı təqaüdü” verilib.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_7f4c6e439763d29fea0b24771_o.jpg
Республиканский комитет Профсоюза работников науки и образования (РК ПРНО) наградил «Профсоюзной стипендией» 250 студентов, активно участвовавших в образовательном и студенческом профсоюзном движении.
В их числе 10 студентов БГУ – Нурлан Джабраилзаде, Этибар Тарланов, Ниджат Агаев, Афсана Юсифова, Тогрул Мехтиев, Кубра Мамедова, Илайда Абусетдар, Амина Алиева, Тюркан Гасанли, Амина Джафарова.
Проект РК ПРНО «Профсоюзная стипендия» реализуется с 1995 года. В течение 2024-2025 годов «Профсоюзной стипендии» были удостоены 658 студентов.