https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_79c2cd0dbce2538694fdd276a_o.jpg
“Breyn Rinq” intellektual bilik yarışının 19-cu mövsümü Nar komandasının çempionluğu ilə başa çatıb. Final mərhələsində hesabın 1:1 olmasına baxmayaraq, həlledici sualın cavabını tapan “Nar” “Kapital Bank”a qalib gələrək “Nar” kubokunun sahibi olub.
Gənclərin maariflənməsinin, dünyagörüşünün və analitik düşüncə bacarığının inkişafının cəmiyyət üçün əhəmiyyətini anlayaraq, “Nar” öz Korporativ Sosial Məsuliyyət strategiyası çərçivəsində ilboyu müxtəlif layihələrə dəstək verir ki, “Breyn Rinq” bilik müsabiqəsi də bunlardan biridir. Qeyd edək ki, “Breyn Rinq”in builki mövsümündə respublikanın paytaxtından 4, bölgələrindən və ali məktəblərindən isə 8 olmaqla 20 seçilmiş komanda mübarizə aparıb.

https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_79c2cd0dbce2538694fdd276a_o.jpg
19-й сезон конкурса интеллектуальных знаний «Breyn Rinq» завершился первенством команды «Nar». Несмотря на счет 1:1 в финальном этапе, «Nar» нашел ответ на решающий вопрос и выиграл кубок «Nar», обыграв «Капитал Банк».
Понимая важность для общества образования, кругозора и наличия аналитического мышления у молодежи, «Nar» в течение года реализовывает различные проекты в рамках своей стратегии корпоративной социальной ответственности, одним из которых является конкурс знаний «Breyn Rinq». Следует отметить, что в сезоне этого года, в «Breyn Rinq» соревновались 20 отборных команд - 4 из столицы, 8 из регионов и вузов страны.