“Nar” 2023-cü ilin ilk yarısında keçirilən sorğular əsasında göstərdiyi xidmətlərlə bağlı müştəri məmnuniyyəti göstəricilərini açıqlayıb.
Günün istənilən saatında xidmətə hazır olan “Nar”ın 777 Çağrı Mərkəzinə son altı ayda 800 000-ə yaxın abunəçi müraciəti daxil olub və orta hesabla onlara 2 dəqiqə ərzində cavab verilib. Ötən illə müqayisədə məmnunluq göstəricisi 2% artaraq 91,4% olub.
“Nar” xidmət mərkəzlərinə cari ilin keçdiyimiz dövründə müxtəlif sorğularla müraciət edən 20 000-dən çox abunəçinin 98%-i mobil operatorun göstərdiyi xidmətlərdən razılıqlarını bildiriblər. Müştərilərin bu xidməti seçməsinin əsas səbəblərindən biri daha rahat xidmət təqdim edən yenilənmiş “Nar” mağazalarının istifadəyə verilməsidir. Bu ilin ilk yarısında yeni standartlara cavab verən 7 “Nar” mağazası təqdim edilib, ilin sonuna qədər isə 12 “Nar” mərkəzi üstün müştəri xidməti üçün hazır vəziyyətə gətiriləcək.
1 milyondan çox abunəçi isə müraciətini “Nar+” tətbiqi vasitəsilə edib. Onların orta hesabla 87,4%-i bu tətbiq üzərindən rahat şəkildə cavab alıblar. Bundan başqa, “Nar”-ın sosial media komandası 40 mindən çox ismarıca operativ reaksiya verib. Müraciətlər daha çox tariflər, internet paketləri və nömrə ilə bağlı əməliyyatlar haqqında olub.
Müştəri təcrübəsinin hər zaman yüksəldilməsinə diqqət yetirən “Nar” davamlı olaraq abunəçilər üçün daha rahat istifadəyə yönəlik təkmilləşdirmələr aparır.

Nar announced the indicators of customer satisfaction with the services it provides based on surveys conducted in the first half of 2023.
The 777 Call Center of Nar, available 7/24, has received about 800,000 customer requests in the last six months, which were answered within 2 minutes on average. Compared to last year, the satisfaction index increased by 2% to 91.4%.
98% of more than 20,000 subscribers who turned to "Nar" stores with various requests during the current year expressed their satisfaction with the services. One of the main reasons why customers choose Nar stores is the more convenient service provided at renovated offices. Nar introduced 7 stores meeting the new standards in the first half of this year. 12 more will be ready for superior customer service by the end of the year.
More than 1 million subscribers applied through the "Nar+" application. An average of 87.4% of them received an answer easily through this application. In addition, the social media team of the mobile operator promptly responded to more than 40,000 posts. The requests were mostly about tariffs, internet packages and operations related to the number.
Focusing on improving overall customer service, "Nar" consistently makes enhancements for more convenient interaction with subscribers.