https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_3bab9e1b35b65ce27c4034a62_o.jpg
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin təşkilatçılığı ilə Ukraynada gedən müharibə nəticəsində zərərçəkən və ölkəmizə gətirilərək düşərgələrə yerləşdirilən uşaqların sosial reabilitasiyası davam edir.
Nazirliyin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən innews.media verilən məlumata görə, paytaxt Bakıda düşərgəyə yerləşdirilərək müxtəlif reabilitasiya proqramlarına cəlb edilən ukraynalı uşaqların ölkəmizin müxtəlif bölgələrinə gəzintisi təşkil edilib.
İsmayıllı rayonunun Basqal qəsəbəsində olan uşaqlar həmin səfərin ardınca Qəbələ rayonunda olublar. Qəbələnin Laza kəndində də olan uşaqlar lavaşın hazırlanması prosesində iştirak ediblər.
Ukraynalı uşaqların Şəki və Şamaxıya da ekskursiyasının təşkili nəzərdə tutulur.
On dörd günlük sosial reabilitasiya proqramı uşaqların emosional vəziyyətlərinin stabilləşməsi, cəmiyyətə inteqrasiyalarının təmin olunmasına dəstək məqsədilə təşkil edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_3bab9e1b35b65ce27c4034a62_o.jpg
В Азербайджане продолжается социальная реабилитация пострадавших от войны в Украине детей, организованная Агентством социальных услуг при Министерстве труда и социальной защиты населения. Группа из 30 детей была доставлена в нашу страну 4 августа, разместилась в лагерях и привлечена к различного рода реабилитационным программам.
Как сообщили innews.media в отделе министерства по связям с общественностью, организованы поездки украинских детей в различные регионы нашей страны.
Ранее побывавшие в поселке Басгал Исмаиллинского района дети затем посетили Габалинский район. В селе Лаза они приняли участие в процессе приготовления лаваша.
Также планируется организовать экскурсию украинских детей в Шеки и Шамахы.
Четырнадцатидневная программа социальной реабилитации нацелена на стабилизацию эмоционального состояния детей и поддержку их интеграции в общество.