https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_e971c0822c35f68f6580f5d8b_o.jpg
Türkiyənin Ankara Universiteti tərəfindən Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tədqiqat, İnkişaf və İnnovasiyalar üzrə Mükəmməllik Mərkəzinin əməkdaşları üçün təlim proqramlarına start verilib.
Təlim proqramları BDU və Ankara Universiteti arasında 2022-ci il 16 avqust tarixində imzalanmış akademik əməkdaşlıq protokolu çərçivəsində həyata keçirilir. Təlimdə iştirak etmək üçün BDU-nun Tədqiqat, İnkişaf və İnnovasiyalar üzrə Mükəmməllik Mərkəzinin əməkdaşları Ankara Universitetinə ezam olunublar. Onlar Ankara Universitetinin “AgriGenomik” texnokəndində yeni nəsil sekvensləmə metodları ilə tanış olacaqlar.
Qeyd edək ki, BDU-nun Tədqiqat, İnkişaf və İnnovasiyalar üzrə Mükəmməllik Mərkəzinin nəzdində qurulacaq Sekvensləmə Mərkəzində çalışacaq əməkdaşlar üçün gələcəkdə də intensiv təlim proqramlarının keçirilməsi davam etdiriləcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_e971c0822c35f68f6580f5d8b_o.jpg
Анкарский университет запустил программы обучения для сотрудников Центра совершенства по исследованиям, развитию и инновациям Бакинского государственного университета (БГУ).
Программы обучения реализуются в рамках протокола академического сотрудничества, подписанного 16 августа 2022 года между БГУ и Анкарским университетом. Сотрудники БГУ, направленные в Анкару для участия в тренинге, в технопоселении «AgriGenomik»Анкарского университета познакомятся с методами секвенирования нового поколения.
Отметим, что в дальнейшем будут продолжены интенсивные программы обучения для сотрудников, которые будут работать в Центре секвенирования, создаваемый при Центре совершенства по исследованиям, развитию и инновациям БГУ.