https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_0b006fa9b2b5f17b4d7ff7794_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) və Yaponiyanın Kanaqava Universiteti (Kanagawa University) arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.
Memorandumu BDU-nun rektoru Elçin Babayev və Kanaqava Universitetinin prezidenti Makoto Oguma imzalayıb.
Əməkdaşlıq memorandumunun məqsədi birgə tədqiqat və akademik görüşlərin keçirilməsini, bakalavr, magistr, tədqiqatçı və akademik heyətin, elmi məqalə və məlumatların mübadiləsini, gələcəkdə ikitərəfli münasibətlərin genişləndirilməsini təmin etməkdir.
Əsası 1928-ci ildə qoyulan Yokohama Akademiyası 1949-cu ildən Kanaqava Universiteti kimi fəaliyyət göstərir. Universitetin mərkəzi kampusu Yaponiyanın Yokohama şəhərində yerləşir. Kanaqava Universiteti QS Asiya universitetləri reytinq cədvəlində 2023-ci ildə 601-650-ci, “Times Higher Education” dünya universitetləri reytinq cədvəlində isə 1501+ yerdədir. Universitetdə 20 minə yaxın tələbə, o cümlədən 600-dən çox əcnəbi tələbə təhsil alır.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_0b006fa9b2b5f17b4d7ff7794_o.jpg
Между Бакинским государственным университетом (БГУ) и Канагавским университетом Японии подписан меморандум о сотрудничестве.
Меморандум подписали ректор БГУ Эльчин Бабаев и президент Канагавского университета Макото Огума. Целью документа является проведение совместных научно-исследовательских и академических встреч, обмен бакалаврами, магистрами, научными и академическими кадрами, научными статьями и информацией, а также расширение двусторонних связей в будущем.
Академия Иокогамы, основанная в 1928 году, с 1949 года действует как Канагавский университет. Этот вуз в рейтинге азиатских университетов QS в 2023 году занял 601–650 место и 1501+ в мировом рейтинге университетов Times Higher Education. В этом университете обучается около 20 000 студентов, в том числе более 600 иностранцев.