https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_800060e80aadda5e82e0e18f0_o.jpg
Sərfəli mobil operator “Nar”ın tərəfdaşlığı ilə Gənclər Fondu tərəfindən Gənclər Gününə həsr olunmuş “GəncVİZYON” ideyatonu uğurla yekunlaşıb.
Layihə çərçivəsində 18–29 yaş aralığında 240 gənc 40 komanda şəklində gələcəyin təhsili və bacarıqları, gənclərin məşğulluğu və sahibkarlıq, rəqəmsal gələcək və süni intellekt, sosial təşəbbüslər və könüllülük, eləcə də yaşıl və dayanıqlı gələcək istiqamətləri üzrə ideyalar üzərində çalışıblar. Mentorların dəyərləndirməsi nəticəsində 10 komanda final mərhələsinə vəsiqə qazanıb. İdeyatonun final mərhələsində komandalar ideyalarını münsiflər heyətinə təqdim edib və nəticələrə əsasən 3 komanda qalib elan olunub. Bağlanış mərasimində rəsmi şəxslər və tərəfdaşlar bu cür təşəbbüslərin gənclərin strateji düşüncə və gələcəyə yönəlik baxışlarının formalaşmasında əhəmiyyətini vurğulayıblar.
Qeyd edək ki, Cənab Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən dövlət gənclər siyasətinin tələblərinə uyğun olaraq təşkil edilən bu layihənin əsas məqsədi təşəbbüskar və innovativ gənc nəslin yetişdirilməsinə mühüm töhfə verməkdir.
Hazırda 2,2 milyon abunəçiyə xidmət göstərən “Nar” son 6 il ərzində Müştəri Loyallığı İndeksi göstəricisinə əsasən Azərbaycanda lider mobil operatordur. Bu uğurun arxasında “Nar”ın ardıcıl şəkildə həyata keçirdiyi müştəriyönümlü strategiya dayanır. Mobil operator istifadəçilərinə sərfəli qiymət qarşılığında dayanıqlı və yüksəkkeyfiyyətli rabitə xidmətləri, müxtəlif internet paketləri və müasir eSim texnologiyası təqdim edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_800060e80aadda5e82e0e18f0_o.jpg
The “GəncVİZYON” ideathon, dedicated to Youth Day and organized by the Youth Foundation, has successfully concluded with the partnership of Nar, Azerbaijan’s affordable mobile operator.
Within the framework of the project, 240 young people aged 18–29 worked in 40 teams on ideas across key focus areas, including the future of education and skills, youth employment and entrepreneurship, the digital future and artificial intelligence, social initiatives and volunteering, as well as a green and sustainable future. Following the mentors’ evaluation, 10 teams advanced to the final stage. During the final stage of the ideathon, teams presented their ideas to the jury, and based on the results, three teams were announced as winners. At the closing ceremony, officials and partners highlighted the importance of such initiatives in shaping young people’s strategic thinking and future-oriented perspectives.
It should be noted that the project, organized in line with the requirements of the state youth policy implemented under the leadership of President Ilham Aliyev, aims to make a significant contribution to the development of an enterprising and innovative young generation.
Currently serving 2.2 million subscribers, Nar has been the leading mobile operator in Azerbaijan for the past six years, based on the Customer Loyalty Index. This success is driven by Nar’s consistently implemented customer-centric strategy. The mobile operator provides users with reliable, high-quality communication services, a variety of internet packages, and modern eSim technology at affordable prices.