https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_800060e80aadda5e82e0e18f0_o.jpg
Sərfəli mobil operator “Nar”ın tərəfdaşlığı ilə Gənclər Fondu tərəfindən Gənclər Gününə həsr olunmuş “GəncVİZYON” ideyatonu uğurla yekunlaşıb.
Layihə çərçivəsində 18–29 yaş aralığında 240 gənc 40 komanda şəklində gələcəyin təhsili və bacarıqları, gənclərin məşğulluğu və sahibkarlıq, rəqəmsal gələcək və süni intellekt, sosial təşəbbüslər və könüllülük, eləcə də yaşıl və dayanıqlı gələcək istiqamətləri üzrə ideyalar üzərində çalışıblar. Mentorların dəyərləndirməsi nəticəsində 10 komanda final mərhələsinə vəsiqə qazanıb. İdeyatonun final mərhələsində komandalar ideyalarını münsiflər heyətinə təqdim edib və nəticələrə əsasən 3 komanda qalib elan olunub. Bağlanış mərasimində rəsmi şəxslər və tərəfdaşlar bu cür təşəbbüslərin gənclərin strateji düşüncə və gələcəyə yönəlik baxışlarının formalaşmasında əhəmiyyətini vurğulayıblar.
Qeyd edək ki, Cənab Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən dövlət gənclər siyasətinin tələblərinə uyğun olaraq təşkil edilən bu layihənin əsas məqsədi təşəbbüskar və innovativ gənc nəslin yetişdirilməsinə mühüm töhfə verməkdir.
Hazırda 2,2 milyon abunəçiyə xidmət göstərən “Nar” son 6 il ərzində Müştəri Loyallığı İndeksi göstəricisinə əsasən Azərbaycanda lider mobil operatordur. Bu uğurun arxasında “Nar”ın ardıcıl şəkildə həyata keçirdiyi müştəriyönümlü strategiya dayanır. Mobil operator istifadəçilərinə sərfəli qiymət qarşılığında dayanıqlı və yüksəkkeyfiyyətli rabitə xidmətləri, müxtəlif internet paketləri və müasir eSim texnologiyası təqdim edir.

https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_800060e80aadda5e82e0e18f0_o.jpg
Идеатон «GəncVİZYON», приуроченный ко Дню молодежи и организованный Фондом молодежи, успешно завершился при партнерстве выгодного мобильного оператора «Nar».
В рамках проекта 240 молодых людей в возрасте от 18 до 29 лет, объединившись в 40 команд, работали над идеями по таким направлениям, как будущее образования и навыков, занятость молодежи и предпринимательство, цифровое будущее и искусственный интеллект, социальные инициативы и волонтерство, а также зеленое и устойчивое будущее. По итогам оценки менторов 10 команд вышли в финальный этап. В финальном этапе идеатона команды представили свои идеи жюри, и по результатам оценки три команды были объявлены победителями. В ходе церемонии закрытия официальные лица и партнеры подчеркнули значимость подобных инициатив в формировании стратегического мышления и ориентированного на будущее взгляда молодежи.
Отметим, что проект, организованный в соответствии с требованиями государственной молодежной политики, реализуемой под руководством Президента Ильхама Алиева, направлен на внесение значимого вклада в воспитание предприимчивого и инновационного молодого поколения.
В настоящее время оператор «Nar» обслуживает 2,2 миллиона абонентов и уже шесть лет подряд является лидером среди мобильных операторов Азербайджана по показателю Индекса лояльности клиентов. Успех компании основан на последовательно реализуемой клиенториентированной стратегии. Nar предлагает пользователям надёжные и качественные услуги связи, широкий выбор интернет-пакетов и современную технологию eSim по выгодным ценам.